çiş ve kaka eğitimli bu güzel yavrularımız sizleri bekliyor

Fotoğraflar yükleniyor

Görüşülür
İlan No11538
İlan Tarihi26 Aralık 2019
Yaşı0 - 3 Aylık
CinsiyetiDişi & Erkek
BoyutKüçük Boy
AşılarıEksik
Tuvalet EğitimiVar
KimdenSahibinden

Sevgili ve değerli cins kedi sahiplenmek isteyen ve arayışta olan arkadaşlar 

   Bu güzelliklere sahip olmayı eminim  herkes ister ve mali gücü  yettiği  kadarı ilede sahip olurlar. Ancak sahip olma kriterlerine uygunmusunuz iste bu konuda bir çoğunuz yetersiz eminim.. Cins ırk kediye sahip olmakla her sey bitmiyor . Sizinde takdir edeceğiniz üzere patilerimizde birer can taşıyor. Onlar ne bir oyuncak ne bir süs  yada hediyelik eşya dır. Hayvan besleme sorumluluğu aynı bir çocuk bakma sorumluluğu gibidir. Çocuğunuzdan nasil vaz geçemiyor iseniz aynı sorumluluğu  bu canlar icinde hissetmeli ve hissetirmelisiniz . 

 Cins kediler doğada yaşayan sokak kedileri diye tabir ettiğimiz kedilerimizden bir kısım insan kabul etmese de gerçekten farklıdır.  Yavru iken almış olduğunuz bir kedi, büyüyünce ye kadar yedikleri mamalar yiyecekler hep yapaydır. Bu süreç zarfında vücutlarına enjekte ettiğimiz kimyasallarda cabasi  dir. Her iki ayda bir iç dış parazit gibi ve daha bir çok aşılarda dahil 45 günlük ken başlayıp  büyüyene kadar olan süreçte devamlı vücutlarına verilir. Yedikleri yiyecekler  insanoğlu tarafından yapilan, genelde zaten içerikleri de tam anlamıyla yazıldığı çizildiği gibi  Pekte sağlık li olmayan sakatad lar ile yapılmış yiyecekler olduğu için vücutları direncsizdir zayıftır.. Takviye bir çok vitamin gibi  şeylerde verildiği için sağlıklı diye baktığımız bu güzellikler aslında genetiginde olan bir çok seyi alamıyorlar ve  doğada yaşam mücadelesinden yoksun oluyorlar. Her türlü yetisini evde beslendikleri için kaybediyorlar . Bu nedenle uysal  sevimli ve hep ele bakan hazır yiyici olduklarından herkes tarafından sevimli  ve beslemesi kolay  görülüyor. 

   Küçükken bir hevesle ya çocuğuna alınan  ya sevgiliye hediye edilen, yada yine heves ile bakarım diyerek alip masraflarına veya ev içinde yarattığı sıkıntılara dayanamayıp sokaklara terk edilmiş cins KEDİLERE çok rast gelmişizdir. Şuna emin olun ki , doğumundan sokağa atıldığı ana kadar gecen süreçte bakılan bir kedi kesinlikle  sokakta yaşayamaz doğaya adapte olamaz . Avlanma yetisi kaybolmuş,  hazır yiyecekler yediği için doğanın ona sunmuş oldugu yiyecekleri ( canlı hayvanları ) bilmeyecek avlayamayacak yiyip  icemiycegi için bu kedinin doğaya alışması cok zor ve bir çoğu için de imkansız olacaktır. Malesef Göz göre göre ölüme terk etmiş olunacaktır. Buda bir vebaldir. Doğada geçireceği her ac saniye  dakika saat gün ay onu sokağa çaresiz ce bırakanın vebali boynunadır.

 Bu sadece kediler icin söz konusu değildir. Mesela nasil bir muhabbet kuşunu  doğaya salsanız ölür ise evcil hayvanların doğa yaşam koşullarına ayak uydurup yaşama şansları yoktur yada cok azı bunu başarır . 

Ilk defa kedi sahiplenmek isteyenler ince eleyip sık dokumalı,  aldıkları canın aldıkları andaki gibi hep aynı kalmayacağını bilmeli, ona yetişip  yetişemiyceklerini  iyice analiz ettikten sonra sahiplenmek icin adım atmalı ve sorumluluğun  farkında olmalıdır.  Çocuklarını sevindirmek için alip hayvana yazık etmemelidirler. Nasıl bir çocuğunuzun her seyine katlanır onun iyi olması  için mücadele ederseniz, aynı bu canlar için da mücadele etmek zorunda olacağınızın bilincinde olmalısınız. Çocukların hevesleri balon gibidir. Bir anda cok ister elde edince çabuk bıkarlar. Sorumluluk yine ebeveynlere kalacaktır. Sizde eğer onun hevesi gitti nede olsa diye atarsanız iste tüm günahı vebali çocuğa degil sizedir ve ahiret Hesabı büyük olur. 

  Bu sebeptendir ki lutfen sözlerimizi yabana atmayın. Kendinizi hazır hissetmediginiz hic bir şeye kalkışmayın.  O canlarında kendilerine özgü ilerde istekleri olacağını sizinle konuşamadığı için kendi doğaları ve akılları çapında size anlatma derdine düşeceğini hesap edin.Örnek eş istemek  ve eş isterken yapacağı bazı seyleri göze almak gibi. Hic bir canlı alındığı andaki gibi kalmayacağını bir kere daha vurgulamak  istiyorum yazık etmeyin bir heves için canlılara. Bu kedilerin alındığından itibaren  15 18 yıl arası yasayabilcegi ve sizinle olabileceği gerçeğini unutmayınız... saygılar dilerim;";";";";";";";

Bu ilan 164 kez görüntülendi.

Dolandırıcılara Dikkat!

  • Sahipleneceğiniz evcil hayvanların sahipleri ile mutlaka yüz yüze görüşün!
  • Tanımadığınız kişilere kesinlikle hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.
  • SahibimOlurmusun.com sitesi asla hayvan satışı yapmamaktadır.
  • Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, SahibimOlurmusun.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
İlan sahibiyle iletişime geç: